اتوشناس
خانه پولیش

پولیش خودرو

هر خودرو در طول سالیانی که از آن استفاده می‌کنیم به خاطر شرایط طبیعی و محیطی، نحوه استفاده و دیگر اتفاقات، دچار آسیب‌هایی می‌شود و به همین دلیل نیاز به رسیدگی و نگهداری دائمی دارد. دراین ‌بین بدنه و به‌طور مشخص رنگ خودرو یکی از آسیب‌پذیرترین اجزای خودرو است. برای مشاوره پولیش خودرو کافیست فرم زیر را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۴۵۲۶۷ تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

رزرو نوبت

مزایا پولیش خودرو

خودرو جایگزین در حین پولیش خودرو

برای راحتی مشتریان عزیز اتوشناس در حین پولیش خودرو جایگزین در صورت نیاز مشتری در اختیار قرار می گیرد.

پولیش انواع خودروها

این مرکز با توجه به برخورداری از کادری متخصص و کار آزموده، خدمات فنی و مهندسی مناسب و با کیفیتی در زمینه پولیش خودرو هایی مانند بنز ، بی ام و، میتسوبیشی، مزدا، پورشه، کیا، هیوندا و به مراجعین ارائه می دهد.

خدمات صافکاری بدون رنگ و ترمیم بدنه

اگر خودروی شما نیاز به ترمیم بدنه داشته باشد قبل از پولیش خودرو تمامی خدمات صافکاری و نقاشی و احیا رنگ با تجهیزات روز دنیا انجام خواهد شد.

پرداخت اقساطی ۴ ماه هزینه پولیش

مشــتریان گرامــی کــه از خدمــات پولیش بدنه خودرو اتوشــناس اســتفاده مینماینــد، میتواننــد بــا اســتفاده از طــرح پرداخــت اعتبــاری اتوشــناس بخشی از آن را طی اقساط ۴ ماه پرداخت نمایند.

منظور از پولیش خودرو چیست؟

ظاهر زیبا و تمیزکاری خودرو برای تمامی صاحبان خودرو اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما همیشه امکان سالم ماندن بدنه خودرو وجود ندارد و خط و خش همیشه در کمین بدنه ی خودروها است. تمیز کردن بدنه خودرو برای جلوگیری از خط و خش به روش های مختلفی انجام می شود. پولیش خودرو یکی از روش های معمول و مناسبی است که برای رفع مشکلات ظاهری خودرو استفاده می شود.
با استفاده از پولیش می توان یک لایه از رنگ بدنه خودرو را از بین برد و خط و خش های جزیی را با یک روش کاملا طبیعی و نامحسوس پوشش داد.

پولیش خودرو چیست؟

پولیش خودرو یکی از کارهایی است که برای رفع مشکلاتی از قبیل خط و خش، ماتی بدنه خودرو و آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی استفاده می شود. رنگ بدنه خودرو معمولا 8 تا 10 رنگ است که در پولیش کردن معمولا یک تا دو لایه از رنگ برداشته می شود تا خط و خش و آسیب های ایجاد شده روی سطح بدنه از بین بروند. در نهایت سطح خودرو براق تر شود.
انجام پولیش خودرو باید توسط متخصص انجام شود. چون روی هر رنگی یا هر سطحی نمی توان این عمل را انجام داد. همچنین زمان بندی مشخصی برای پاک کردن مواد وجود دارد و حتما باید این امر توسط متخصص تشخیص داده شود.
پولیش خودرو محدودیت دارد و نمی توان به دفعات متعدد بدنه خودرو را پولیش کرد. انجام این کار به دفعات به بدنه آسیب می زند. معمولا زمانی که بدنه خودرو خط و خش نداشته باشد و فقط هدف درخشندگی باشد از واکس استفاده می شود.

ساختار پولیش خودرو چیست؟

برای اینکه بهترین نتیجه را برای رفع خط و خش گرفت بیشتر تولید کنندگان توصیه می کنند تا پولیش به صورت چند لایه و با فشار پایین روی بدنه زده شود.
از بین بردن یک لایه رنگ با پولیش خودرو تاثیر چندانی بر کیفیت رنگ بدنه ندارد. چون فقط یک لایه رویی از بین می رود و این لایه ضخامت چندانی ندارد تا روی کیفیت رنگ تاثیر بگذارد.

انواع پولیش خودرو

به طور کلی پولیش خودرو در 4 دسته پولیش نرم، پولیش زبر، پولیش تک مرحله ای و پولیش واکس تقسیم بندی می شود. برخی از نمونه های پولیش به عنوان لایه برداری استفاده می کنند و برخی از پولیش ها باعث ایجاد لایه روی سطح می شوند. دو فاکتور مهم در خاصیت پولیش ها نقش مهمی بر عهده دارد. فاکتور کات و گلاس دو آیتم مهم هستند. هر چه مقدار کات در پولیش بیشتر باشد خاصیت لایه برداری بیشتر دارد و هر چه فاکتور گلاس بیشتر باشد خاصیت درخشندگی و براقیت بیشتری دارد.

پولیش های زبر

به طور کلی پولیش خودرو در 4 دسته پولیش نرم، پولیش زبر، پولیش تک مرحله ای و پولیش واکس تقسیم بندی می شود. برخی از نمونه های پولیش به عنوان لایه برداری استفاده می کنند و برخی از پولیش ها باعث ایجاد لایه روی سطح می شوند. دو فاکتور مهم در خاصیت پولیش ها نقش مهمی بر عهده دارد. فاکتور کات و گلاس دو آیتم مهم هستند. هر چه مقدار کات در پولیش بیشتر باشد خاصیت لایه برداری بیشتر دارد و هر چه فاکتور گلاس بیشتر باشد خاصیت درخشندگی و براقیت بیشتری دارد.

پولیش نرم

در پولیش های زبر سطح پولیش شده مات می شود و برای پرداخت بهتر باید از پولیش نرم استفاده شود. پس به نوعی می توان پولیش نرم را مکمل پولیش زبر دانست. البته نباید از پولیش زبر بسیار استفاده کرد چون باعث خراب شدن رنگ خودرو می شود.

پولیش تک مرحله

پولیش خودرو تک مرحله یا پولیش ماشین متوسط از خاصیت لایه برداری برخوردار است. لایه برداری کم تا متوسط و براق کنندگی متوسط تا زیاد از خاصیت این پولیش است. با این پولیش به راحتی می توان خراش های سطحی را از بین برد و بدنه خودرو را براق تر کرد.

واکس

واکس خودرو یک محصول جداگانه است و در گروه پولیش خودرو وجود ندارد؛ اما در مواردی بسیار پرکاربردتر است. به طور مثال وقتی که رنگ بدنه خودرو موج و خراش نداشته باشد و فقط هدف درخشندگی و براقیت بدنه باشد از واکس استفاده می شود. در بیشتر موارد اگر خودرو دارای خط و خش باشد ابتدا از پولیش برای رفع خط و خش استفاده می شود. سپس از واکس برای براق شدن استفاده می شود.

مزایا و معایب پولیش خودرو

در وهله اول قبل از انتخاب روش محافظتی باید بدانید که هم پولیش و هم واکس دو وسیله محافظتی رنگ خودرو به حساب می ایند اما عملکرد آن ها متفاوت است. در واقع تنها تفاوتی که بین پولیش و واکس وجود دارد این است که واکس یک لایه محافظ است که روی خود رنگ بدنه زده می شود تا از آن محافظت کند؛ اما در پولیش یک لایه نازک از رنگ برداشته می شود. زمانی که یک شخص پولیش را انجام دهد می تواند از واکس هم همزمان روی پولیش استفاده کند و محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.
یکی از مزیت استفاده از پولیش ماشین این است که نیازی نیست را از روی بدنه خودرو پاک کرد.
پولیش خودرو را فقط برای بعضی از رنگ های بدنه می توان استفاده کرد. برای خودروهای تیره پولیش نقش جلوگیری از رنگ پریدگی را بر عهده دارد. در خودروهای رنگ روشن معمولا برای جلا و درخشندگی به کار گرفته می شود؛ اما اگر خودرو قدیمی باشد باید علاوه بر پولیش واکس هم استفاده شود.

تفاوت پولیش و سرامیک بدنه

زمانی که می خواهید از پولیش خودرو برای ترمیم بدنه هبا ستفاده کنیم ابتدا باید عمق خراش را با دست لمس کنید. معمولا برای خط های عمیق نمی توان از پولیش و واکس استفاده کرد. با لمس کردن خط می توان متوجه شد که آیا خط روی کلیر ایجاد شده یا به عمق رنگ یا آستر نفوذ پیدا کرده است؟
با پوشش سرامیک بدنه می توان خطوط با عمق حدود 40 میکرون را رفع کرد. برای تشخیص اصولی عمق خطوط از دستگاه های ضخامت سنج مخصوص استفاده می کنند. زمانی که قبلا قسمتی از خودرو پولیش یا سنباده خورده باشد و ضخامت رنگ خودرو کم شود دیگر با پولیش نمی توان خطوط به وجود آمده را کاملا پوشش داد. حال هبا نکات قبل از پولیش ماشین آشنا شدید فرآیند انجام این کار را بیان می کنیم.

مشاهده بیشتر

معرفی پولیش خودرو اتوشناس

خدمات پولیش خودرو اتوشناس با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد موجود در بازار باعث رضایت مندی مشتریان شده است در ویدئو زیر نمونه پولیش خودرو را مشاهده می کنید.

مزایای پولیش خودرو

قیمت مناسب و حق انتخاب متنوع قطعات
تجهیزات روز و متخصصین مجرب
خدمات جامع و کامل خودرو
ضمانت خدمات و قطعات ۶ ماه یا ۵ هزار کیلومتر

سوالات متداول درباره پولیش خودرو

سایر سوالات متداول

هزینه ی پولیش خودرو چیست؟

هزینه پولیش خودرو به نوع و کیفیت موارد مورد استفاده و همینطور نوع خودرو بستگی دارد.

طول عمر پولیش و سرامیک خودرو چقدر است؟

عمر پولیش خودرو محدود است و بعد از یک مدت نیاز به تمدید دارد. موارد زیادی در طول عمر پولیش ماشین موثر هستند که شرایط آب و هوایی و نوع برند پولیش تاثیر زیادی بر طول عمر دارند.

واکس خودرو و پولیش ماشین را چند وقت یکبار باید انجام داد؟

پولیش خودرو عملی است که برای بهبود رنگ ماشین و جلوگیری از عمیق شدن خط و خطوط روی بدنه ماشین انجام می شود. در واقع این کار بر روی لایه ابتدایی رنگ ماشین انجام می شود و نیازی به زمان چندانی ندارد. پولیش خودرو فقط زمانی لازم است که بدنه خودرو آسیب های جزئی داشته باشد و اگر بدنه هیچ آسیبی نداشته باشد اصلا نیازی به پولیش کردن نیست

تفاوت واکس و پولیش چیست؟

انجام پولیش به دفعات، به رنگ بدنه آسیب می رساند. واکس، فرایندی شبیه به پولیش دارد ولی فقط رنگ بدنه را براق می کند، اما لایه ای از رنگ بر نمیدارد، افرادی که می خواهند بدنه خودرو زیباتر جلوه کند، معمولا از واکس پولیش استفاده می نمایند

چه خودروهایی نیاز به پولیش کاری دارند؟

اگر خودرو شما دچار خط و خش یا آفتاب سوختگی شده است می توان از پ.لیش استفاده کرد.

چرا باید پولیش خودرو را در اتوشناس انجام داد؟

یکی از مهمتریت دلایل پولیش خودرو در اتوشناس کیفیت بالای خدمات و همینظور متخصصین آموزش دیده ای است که به خودرو شما آسیبی وارد نخواهد شد.

آخرین مطالب مجله خودرویی

سایر مطالب
درخواست خدمات اورژانسی

حساب کاربری