اتوشناس
خانه صفرشویی

صفرشویی

صفر شویی خودرو با شستشوی بدنه خودرو تفاوت بزرگی دارد. صفر شویی، شستشویی عمیق، کامل، جامع و همه جانبه است که در آن تمامی نواحی خودرو اعم از خارج و داخل بدنه، موتور، چرخ لاستیک و بسیاری از قسمت‌های دیگر پاکسازی می‌شوند. در نهایت خودروی شما به تمیزی روز اول به مشتری تحویل داده می‌شود.
صفرشویی شامل شستشو و خشک کردن داخل کابین خودرو مانند کف‌ها و سطح روی صندلی‌ها، شیشه‌هاست. موتور و کمپرسور خودرو نیز بررسی و روغن‌های ریخته شده تمیز و خشک می‌شوند.
قدم دیگر تهویه مناسب جهت مراقبت از سطوح پلاستیکی و آسیب‌پذیر در برابر نور آفتاب است؛ پس از آن واکس کاری قسمت‌های رنگی خودرو و بازرسی قسمت بیرونی ماشین انجام می‌شود. در آخر بنا به درخواست مشتری سطوح خارجی به وسیله دستگاه‌های ویژه پولیش و واکس می‌شوند. کافیست فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند یا با شماره ۰۲۱۴۵۲۶۷ تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

رزرو نوبت

مزایا صفرشویی

استفاده از شامپوها و مواد شوینده و محافظتی نانو

مرکز خدمات خودرویی اتوشناس در فرایند صفر شویی بهترین شامپوها و مواد شوینده را برای صفرشویی انتخاب می‌کند. قدرت بالای پاک کنندگی و آسیب نرساندن به قطعات خودرو، از جمله مواردی است که کارشناسان اتوشناس هنگام انتخاب و استفاده مواد شوینده آنها را در نظر می‌گیرند.

پولیش و احیای رنگ

پولیش و احیای رنگ بدنه خودرو، رنگ خودرو را شفاف کرده و موجب از بین رفتن خط و خش روی بدنه خواهد شد. افراد مرکز خدمات خودرویی اتوشناس پیشنهاد می‌کنند خودرو پس از صفرشویی پولیش و احیای رنگ شود؛ البته این امر اختیاری بوده و به درخواست مشتریان انجام خواهد شد.

نیروی متخصص

صفر شویی یکی از خدمات تخصصی است و در صورتیکه جوانب احتیاط در آن رعایت نشود به سیستم برق، کامپیوتر و حتی موتور خودرو آسیب وارد می‌کند. مرکز خدمات خودرویی اتوشناس برای انجام صفرشویی بهترین افراد که آموزش‌های لازم را گذرانده‌اند، انتخاب کرده است.

ضمانت خدمات و پشتیبانی تخصصی تعمیرگاهی

مرکز خدمات خودرویی اتوشناس با اطمینان به مهارت افراد و کیفیت خدمات خود، پشتیبانی تخصصی تعمیرگاهی 24 ساعته را به مشتریان ارائه می‌کند.

صفرشویی بدنه خودرو

در صفرشویی بدنه خودرو، ابتدا قسمت‌های بیرونی به صورت‌ کامل شسته می‌شوند. برای شستشوی چرخ‌ها و مهره‌ها نیز از برس‌ها و مواد شوینده مناسب استفاده می‌شود. افراد اتوشناس برای جلوگیری از آسیب، ایجاد خراش و محو لکه‌های سطحی از ابرهای نرم و لطیف و برای رفع خراش‌ها و اکسیداسیون بدنه، آن را پولیش می‌کنند.
حفظ رنگ خودرو باواکس‌های مخصوص، پاک سازی و شستشوی همه قطعات مربوط به چرخ خودرو شامل لاستیک، چرخ، رینگ و اهرم‌ها، آبکاری سپر، پاکسازی داخل محفظه سوخت و در نهایت پولیش چرخ‌ها از دیگر اقداماتی‌ست که افراد اتوشناس هنگام صفرشویی بدنه خودرو انجام می‌دهند.

صفرشویی داخل خودرو

جهت تمیز کردن نواحی مختلف داخل خودرو، تکنسین‌های فنی از راه حل‌های بسیار کاربردی و حرفه‌ای جهت پاک کردن لکه‌ها، جرم‌ها و چربی‌های بهره می‌گیرند. شیشه‌های پنجره‌ها، سقف ماشین، چراغ اتومبیل، پنل درب‌ها، کنسول، منافذ موجود و داشبورد قسمت‌هایی هستند که در معرض آلودگی قرار می‌گیرند و باید پاک سازی و میکروب‌زدایی شوند.
ابتدا تمامی سطوح اعم از روی صندلی‌ها و قسمت‌های کفی خودرو جارو زده می‌شوند، سپس بخش‌های چرمی با پاک کننده‌ها و شوینده‌های مخصوص چرم شست و شو داده شده و قسمت‌های پلاستیکی و وینیل به وسیله کمپرسور هوا، پارچه یا حوله‌ها و برس‌های نرم، به گونه‌ای که خش یا خط ایجاد نکنند، منافذ و قسمت‌های خارجی را پاک می‌‌کنند. همچنین تمامی دستگیره‌ها، کمربندها، آینه داخلی، فرمان، کلید، سوئیچ، کنسول و در صورت وجود سانروف به صورت حرفه‌ای و کامل تمیز می‌شوند.

صفر شویی موتور خودرو

صفر شویی موتور خودرو بیشترین حساسیت و اهمیت را دارد. در ابتدا با دمنده یا جارو برقی قوی گرد و غبار و ذرات اضافی روی موتور تمیز و پس از آن کابل باتری قطع و باتری از خودرو خارج می‌شود. معمولا برای تمیز کردن موتور خودرو از بخار و مواد شوینده استفاده می‌شود؛ بنابراین لازم است قبل از این کار قسمت‌های برقی خودرو مانند سیم‌های جرقه‌زنی، کامپیوتر ECU، رادیاتور کاملا پوشانده شود. پس از این شستشوی خودرو با مواد شوینده مناسب و یا دستگاه بخار انجام شده، موتور با دمنده‌ها و دستگاه های خشک کن‌، خشک شده و در انتها باتری خودرو نصب می‌شود.

مشاهده بیشتر

ویدئو معرفی صفرشویی

خدمات صفرشویی اتوشناس با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد موجود در بازار باعث رضایت مندی مشتریان شده است در ویدئو زیر نمونه صفرشویی را مشاهده می کنید.

مزایای صفرشویی

قیمت مناسب و حق انتخاب متنوع قطعات
تجهیزات روز و متخصصین مجرب
خدمات جامع و کامل خودرو
ضمانت خدمات و قطعات۶ ماه یا ۵ هزار کیلومتر

سوالات متداول صفرشویی

سایر سوالات متداول

چه زمانی باید صفر شویی خودرو انجام داد؟

زمان دریافت خدمت صفر شویی خودرو به میزان استفاده و شرایط استفاده شما از خودرو بستگی دارد. اگر دائما با خودروی خود رانندگی می‌کنید و شرایط جوی و مسیرها خاک، گل، برف و آلودگی‌های محیطی بالایی دارد؛ برای افزایش سلامت خودرو بهتر است حداقل در سال 3 مرتبه صفر شویی خودرو انجام دهید.

آیا می‌توان صفرشویی خودرو را در منزل انجام داد؟

خیر، برای صفرشویی خودرو، برخی قطعات مانند چرخ و لاستیک را از جای خود بیرون آورده و پس از تمیزکاری در سر جای خود قرار می‌دهند. اینکه کدام قطعات، چگونه باید باز شوند و چطور در جای خود قرار بگیرند، نیاز به تخصص دارد. همچنین برای انجام اینکار از برس‌ها، حوله‌ها، خشک کن و مواد شوینده مخصوصی استفاده می‌شود که آسیبی به قطعات و بدنه خودرو وارد نمی‌کند. تمامی این تجهیزات در منزل وجود ندارد و یک اشتباه می‌تواند سلامت خودروی شما را با چالش مواجه سازد.

صفر شویی چقدر زمان نیاز دارد؟

این مورد هم به وضعیت خودروی شما بستگی دارد. مسلما در صورتیکه خودرو وضعیت مطلوبی نداشته و جرم‌های بیشتری روی آن وجود داشته باشد، زمان بیشتری برای صفرشویی صرف می‌شود. بطور میانگین صفرشویی بین دو تا سه روز زمان می‌برد.

آیا ممکن است صفر شویی به خودرو آسیب برساند؟

درصورتیکه صفرشویی توسط افراد ماهر با تجهیزات و مواد شوینده مناسب انجام شود، خیر. اما سپردن خودرو به افرادی که فاقد مهارت، تجربه، تجهیزات و شوینده‌های مناسب هستند، احتمال بروز آسیب به رنگ بدنه، برق، کامپیوتر، موتور و سایر قسمت‌ها را افزایش می‌دهد.

صفر شویی خودرو چه مزیت‌هایی دارد؟

در صفر شویی عمیق‌ترین منافذ خودرو تمیز می‌شود. همین امر موجب می‌شود تا طول عمر قطعات و اجزای خودرو افزایش یافته، از پوسیدگی و خوردگی ناشی از ذرات غبار و آلودگی جلوگیری شود.

صفر شویی خودرو شامل پولیش و احیای رنگ هم می‌شود؟

خیر. صفر شویی شستشوی کامل اجزای خودروست اما در صورت درخواست مشتریان پولیش و احیای رنگ نیز انجام می‌شود.

آخرین مطالب مجله خودرویی

سایر مطالب
درخواست خدمات اورژانسی

حساب کاربری