اتوشناس
خانه خدمات برق خودرو

تعمیر برق خودرو

سیستم برق خودرو است که کامپیوتر را به کار می‌اندازد. خودروها به وسیله نیروی برق استارت می‌خورند و روشن می‌شوند البته باید گفت که سیستم برق خودرو های قدیمی چندان پیچیده نیستند، اما در مورد خودروهای پیشرفته جدید شرایط کاملا متفاوت است. اگر خودرو شما دچار مشکلی برقی است نگران نباشید کافیست با شماره ۰۲۱۴۵۲۶۷ تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

مشاوره رایگان

رزرو نوبت

مزایا تعمیر برق خودرو

تعمیر برق خودروهای داخلی و چینی

اتوشناس با دو مرکز فعال تعمیرات تخصصی برق خودرو توسط متخصصین مجرب و تجهیزات روز دنیا را انجام خواهد داد.

تعمیر برق خودرو انواع خودروهای وارداتی

اتوشناس مرکز تعمیر انواع خودروهای وارداتی و اتومبیل هایی از برندهای مختلف اروپایی، کره ای و ژاپنی است. این مرکز با توجه به برخورداری از کادری متخصص و کار آزموده، خدمات فنی و مهندسی مناسب و با کیفیتی در زمینه تعمیرات تخصصی خودرو هایی مانند بنز ، بی ام و، میتسوبیشی، مزدا، پورشه، کیا، هیوندا و … به مراجعین ارائه می دهد.

مهمترین مزیت تعمیر برق خودرو

یکی از مزایای تعمیرات خودرو در اتوشناس ضمانت خمات و قطعات به مدت ۶ ماه یا ۵ هزار کیلومتر است که دو برابر مصوب اتحادیه می باشد.

پرداخت اعتباری

در راســتای طرحهــای حمایــت از مشــتریان اتوشــناس، مشــتریان گرامــی کــه از خدمــات تخــصصی تعمیرگاهــی اتوشــناس اســتفاده مینماینــد، میتواننــد بــا اســتفاده از طــرح پرداخــت اعتبــاری اتوشــناس کل مبلغ فاکتور و یا بخشی از آن را پس از گذشت ٣٠ روز از تاریخ صدور فاکتور پرداخت نمایند.

عیب یابی سیم کشی و تعمیر برق خودرو

سیستم برق خودرو از پیچیده ترین قسمت های اتومبیل می باشد. برق خودرو را به عنوان زیر مجموعه اتاق اتومبیل به حساب می آوریم. با پیشرفت صنعت، برق اتومبیل روزبه روز گسترده تر و پیشرفته تر می شود. از یک طرف سیستم های جدید و متنوع بر روی اتومبیل ها قرار می گیرند؛ و به حجم سخت افزاری برق اتومبیل اضافه می شود و هم صنعت الکترونیک روز به روز پیشرفته تر می گردد. طبیعتا این پیشرفت ها، در الکترونیک اتومبیل نیز اثر گذار خواهد بود زیرا با پیشرفت صنعت الکترونیک، تجهیزات الکترونیکی اتومبیل نیز پیشرفته تر خواهند شد.

استارت نخوردن خودرو یه طور مناسب و نیاز به تعمیر خودرو

موارد متفاوتی می توانند باعث استارت نخوردن خودرو شوند. در عیب یابی و تعمیر برق خودرو، برای حل این مشکل ابتدا باید فیوزها را بررسی کنید. در بعضی موارد استارت خودرو به یک فیوز متصل است که با بررسی آن و تعویض فیوز می توان مشکل استارت نزدن را حل کرد. از کار افتادگی باتری در اثر استفاده ی طولانی مدت از آن می تواند مانع از استارت زدن خودرو شود. جرم گرفتگی در قسمت اتصال باتری را تمیز کنید و دوباره با اتصال بست ها اقدام به استارت کنید. اگر عیب یاب باتری در اختیار دارید آمپر باتری را بررسی کنید تا از میزان سلامت باتری مطلع شوید. یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث عدم استارت زدن خودرو شود خراب بودن بست و اتصالات باتری می باشد. با باز کردن سوئیچ خودرو و بررسی جریان عبوری پشت آمپر، می توانید متوجه شوید که باتری نیاز به تعویض دارد یا خیر.

شروع به کار نکردن موتور و نیاز به تعمیر برق خودرو

موتور برای روشن شدن نیاز به انرژی برق برای راه اندازی دارد. باتری باید با ایجاد جرقه، سوخت موتور را که در سیلندر جمع شده است را بسوزاند. اگر موتور خودرو شما به درستی کار نمی کند یا روشن نمی شود، این می تواند نشانه از کار افتادگی باتری، آلترناتور یا اجزای الکتریکی دیگر خودرو باشد. متداول ترین مشکلی که هنگامی استارت زدن برای روشن کردن خودرو پیش می آید، صدای تق تق است. این نشان دهنده آن است که در سیستم، جریان الکتریکی کافی وجود ندارد تا موتور را روشن کند. معمولاً این مشکل ناشی از خالی شدن یا از کار افتادگی باتری سرچشمه می گیرد. اما در بعضی مواقع ممکن است که خود قطعه استارت منشا آن باشد. اگر مدل خودرو شما قدیمی است و کیلومتر شمار آن عددی بسیار زیاد را نشان می دهد، ممکن است در سیستم برق خودرو شما اختلالی وجود داشته باشد و باید در اسرع وقت به یک تعمیرگاه برای تعمیر برق خودرو مراجعه کنید و اجازه دهید که یک متخصص اقدام به تعمیر برق خودرو شما کند.

خرابی باتری

وقتی که متوجه می شوید باتری خودرو دچار مشکل شده است نباید بدون بررسی کردن سیستم برق خودرو اقدام به تعویض باتری کنید تا مشکلتان حل شود. در اکثر مواقع باتری های خودرو در حدود 5 سال عمر می کنند و از کار افتادگی آن ها می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند. عملکرد بد باتری می تواند به دلیل آلترناتور یا اجزای الکتریکی دیگر سیستم برق رسانی خودرو باشد. اگر فکر می کنید که باتری خودرو دچار مشکل شده است، بهتر این است که اول سیم های آن را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصال سیم ها محکم است و سیم ها دچار قطع شدگی نشده و آسیب ندیده اند. اگر همه چیز را مورد بررسی قرار دادید ولی نتوانستید مشکل خودرو را رفع کنید، خودرو خود را به یک متخصص نشان دهید تا آن را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دهد. اگر فکر میکنید باتری خودرو سالم است و اختلال در عملکرد خودرو عامل دیگری دارد، برای رفع مشکل، خودرو خود را برای عیب یابی به یک متخصص بسپارید

عدم روشن شدن چراغ های خودرو و نیاز به تعمیر برق خودرو

همان طور که قبلا گفته شد کلیه چراغ های اتومبیل از مصرف کننده های برق می باشند، و اگر در سیستم سیم ها، مولد برق و توزیع کننده برق اشکالی پیش آید چراغ ها نمی توانند کار کنند. چراغ های خودرو یکی از مهمترین اجزایی هستند که توسط برق قابل کنترل هستند. چراغ های نور بالا، چراغ خطر و راهنما، باعث امنیت شما در جاده می شوند. هنگامی که سیستم برق خودرو دچار اختلال شود بعضی از چراغ ها قادر به روشن شدن نیستند. این مسئله به دلیل ضعیف بودن ولتاژ است. عدم کارکرد باتری، قطع شدن سیم های متصل به چراغ ها و عدم درست کار کردن آلترناتور ،همگی می توانند دلیل به وجود آمدن این مشکل باشند. فرسودگی سیستم برق خودرو هم می تواند منجر به بروز این اختلالات شود. اگر دستگاه ولت متر در دسترس نداشته باشید و روش استفاده از آن را بلد نباشید، قادر به عیب یابی سیستم برق خودرو نیستید. خودرو را به یک تعمیرگاه برای تعمیر برق خودرو منتقل کنید و آن را به یک متخصص برای بررسی بسپارید.

ذوب شدن فیوزها و نیاز به تعمیر برق خودرو

از وظایف جعبه فیوز خودرو این است که از بالا رفتن بیش از حد ولتاژ و ایجاد اتصال کوتاه جلوگیری کند. وظیفه اصلی فیوز این است که در زمان لازم اقدام به قطع مدار کند و اجازه ندهد که جریان زیاد برق به سیستم های الکتریکی آسیب پذیر برسد. گاهی اوقات بدون بروز مشکلی و بی دلیل یک فیوز می سوزد و با تعویض کردن آن مشکل حل می شود. اما اگر سوختن فیوز ها به صورت مداوم اتفاق بیفتد به احتمال زیاد سیستم برق خودرو دچار مشکل شده است. اگر پس از تعویض کردن یک فیوز مجددا مجبور به تعویض آن شدید، خودرو را به یک متخصص نشان دهید تا به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. این مسئله ممکن است ناشی از وجود اختلال در سیستم برق خودرو باشد. اگر به موقع مشکل سیستم برق خودرو را برطرف نکنید باعث صدمات بیشتری به خودرو می شود. در صورت بروز مشکل در مصرف کننده، کنترل کننده ها، سیم های اتصال دهنده و یا کانکتورها که باعث عبور جریان بیش از حد برق از سیم شود، در آن صورت سیم مشابه با یک المنت حرارتی به شدت داغ می شود و روکش پلاستیکی و سایر قسمت های سیم و یا کانکتورهای پلاستیکی را ذوب می کند و سیم کشی آن قسمت به طور کلی تخریب می شود. حتی به علت دسته بودن سیم های هم مسیر به سیم های هم مسیر خود نیز آسیب می رساند. احتمالا این آسیب به کل سیم کشی های خودرو و مختل شدن کل سیستم برق خودرو منجر می شود.

استشمام بوی سوختگی به هنگام روشن کردن خودرو و نیاز به تعمیر برق خودرو

اگر هر کدام از مشکلات گفته شده در بالا را تجربه کردید و متوجه بوی شدید پلاستیک سوخته شدید، فوراً خودرو در حال حرکت را متوقف کنید. این بوی سوختگی نشانه اتصالی یا اختلال در سیستم برق خودرو است. به خصوص در صورت مواجهه با علائمی همچون چشمک زدن چراغ ها، سوختگی فیوزها و بروز اختلال در استارت زدن همه نشانه هایی از اتصال در سیستم برق خودرو می باشد. در این شرایط از رانندگی با خودرو شدیداً خودداری کنید. به این دلیل که به خودرو صدمات بیشتری وارد می شود و مجبور می شوید هزینه تعمیر برق خودرو بیشتری را متحمل شوید. از یک تعمیرکار متخصص درخواست کنید که سیستم برق خودرو شما را بررسی کند

مشاهده بیشتر

معرفی تعمیرگاه تخصصی اتوشناس

اتوشناس به تجربه بیش از 50 سال در بازار خودرو آماده ارائه بهترین و باکیفیت ترین سرویس تعمیرات برای خودروهای وارداتی و لوکس خارجی است .اتوشناس با پرسنل مکانیک متخصص و خبره در دقیق ترین حالت و سریع ترین زمان، مشکل خودروی شما را تشخیص داده و کوتاه ترین مسیر را برای تعمیر پیدا می‌کنند.

مزایای تعمیرگاه برق اتوشناس

قیمت مناسب و حق انتخاب متنوع قطعات
تجهیزات روز و متخصصین مجرب
خدمات جامع و کامل خودرو
ضمانت خدمات و قطعات۶ ماه یا ۵ هزار کیلومتر

سوالات متداول درباره تعمیر برق خودرو

سایر سوالات متداول

خودرو من فقط صبح ها استارت نمیزند. آیا باتری من خراب است؟

دو حالت فقط ممکن است یا باتری خراب است و در صورت خواب بودن باتری دشارژ میشود یا خودرو برق دزدی دارد یعنی یک یا چند مصرف کننده برقی خودرو در صورت خاموش شدن خودرو باز هم مصرف میکنند و در نتیجه باتری دشارژ میشود

مزایای اتوشناس در خدمات برق خودرو چیست؟

از مزایای تعمیر برق خودرو در اتوشناس می توان به خودرو جایگزین حین تعمیرات و استفاده از قطعات اصلی و صمانت دو برابری خدمات و قطعات اشاره کرد.

آیا آمپر بالاتر به فیوزها و کامپیوتر خودرو صدمه میزند؟

خیر – کم و زیاد کردن ولتاژ به خودرو آسیب میزند نه آمپر

آیا تمام وسایل برقی داخل خودرو همیشه در حال مصرف برق می باشند؟

خیر چرا که قطعاتی مانند کلید های کنترل کننده شیشه، برف پاک کن، کولر و… در صورتی که شما از آنها استفاده نکنید، برقی را مصرف نمی کنند.

علت سوختن فیوز چه می تواند باشد؟

ممکن است برق کنترل نشده ای وارد خودرو شده و به همین علت فیوز ها برای دفع آن برق اضافی ممکن است خراب شوند.

مهم ترین علت خالی شدن باتری خودرو در زمستان چه می باشد؟

در فصل زمستان در صورتی که باتری شما به اندازه کافی شارژ نداشته باشد، سرما موجب می شود تا باتری شما به اصطلاح خالی کند. در این جور مواقع شما می توانید با باتری به باتری کردن، خودروی خود را به صورت موقت روشن نمایید

آخرین مطالب درمورد خدمات تعمیرگاهی

سایر مطالب
درخواست خدمات اورژانسی

حساب کاربری