اتوشناس

تعمیرات موتور

موتور خودرو به نوعی قلب تپنده خودرو محسوب می شود. بروز هرگونه عیب و ایراد در پیشرانه ضمن عدم تولید نیروی حرکتی، مانع از کارکرد بهینه خودرو می گردد. مشکلاتی از قبیل خام سوزی، ایراد کاتالیزور، عدم کارکرد دینام، سوختن واشر سرسیلندر، یاتاقان زدن و ... از مهم‌ترین بخش های تعمیرات موتور خودرو در اتوشناس می باشند که با جدیدترین دستگاه ها و حرفه ای ترین متخصصان انجام میشود که شامل ضمانت خدمات و قطعات به مدت 6 ماه یا 5000 کیلومتر (دو برابر نرخ مصوب اتحادیه)، یکی از مزایای برجسته تعمیر موتور خودرو در اتوشناس است.هم اکنون از فرم زیر می توانید نوبت خود را رزرو کنید.

مشاوره رایگان

رزرو نوبت

نمونه کارها

تعمیر هیوندای اکسنت

تست میزان آلایندگی خودروی مشتری عزیز مابااندازه گیری ترکیب سوخت و هوا،درجه حرارت روغن موتور و دور موتور،تست نشتی و عیب یابی

تعمیر هیوندای اکسنت

تست میزان آلایندگی خودروی مشتری عزیز مابااندازه گیری ترکیب سوخت و هوا،درجه حرارت روغن موتور و دور موتور،تست نشتی و عیب یابی

تعمیر هیوندای اکسنت

تست میزان آلایندگی خودروی مشتری عزیز مابااندازه گیری ترکیب سوخت و هوا،درجه حرارت روغن موتور و دور موتور،تست نشتی و عیب یابی

تعمیر هیوندای اکسنت

تست میزان آلایندگی خودروی مشتری عزیز مابااندازه گیری ترکیب سوخت و هوا،درجه حرارت روغن موتور و دور موتور،تست نشتی و عیب یابی

تعمیر انواع موتور خودرو در اتوشناس

بررسی، عیب یابی، تشخیص دقیق و رفع مشکلات موتور خودرو به صورت حرفه‌ای و تخصصی، از ارکان اصلی خودرو تلقی می گردد. از طرف دیگر، تعمیر و نگهداری، از پیش شرط های اصلی برای افزایش طول عمر و عملکرد خودرو می باشد. کارکرد صحیح و دقیق موتور از عامل‌های مهم در نگهداری خودرو به حساب می آید. عدم توجه به این موضوع زمینه مناسب برای تحمیل هزینه‌های گزاف و بعضا زیاد را به مصرف کننده فراهم می آورد.

موتور خودرو مجموعه‌ای از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی و منشا تولید کننده قدرت است. کارکرد این اجزا در کنار یکدیگر منجر به تولید قدرت و حرکت می شود. از آنجایی که بنزین، سوخت اصلی بسیاری از خودروها می‌باشد، در ساختار آنها از موتور احتراق داخلی استفاده می گردد. تبدیل انرژی شیمیایی سوخت به انرژی مکانیکی، از مهم ترین وظایف موتور احتراق داخلی به شمار می رود. در این مکانیزم انرژی شیمیایی سوخت، توسط فرآیند احتراق به انرژی حرارتی در داخل پیشرانه تبدیل می گردد. انرژی حرارتی افزایش دما و فشار گازهای داخل موتور را رقم می زند. این گاز به علت فشار زیاد منبسط شده و توسط اتصالات مکانیکی پیشرانه به یک حرکت دورانی تبدیل می گردد.

بروز اختلال در این فرآیند ضمن متوقف کردن حرکت، تعمیر موتور خودرو را اهمیت و ضرورت می بخشد. به منظور جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، مناسب است که این فرآیند توسط مراکز معتبر و تعمیرکاران حرفه‌ای و کاربلد انجام گیرد. ناگفته نماند که تعمیرات موتور خودرو از پر هزینه ترین بخش های تعمیر ماشین می باشد. به همین جهت، برای جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین، می بایست از تعمیر خودرو به دست افراد مبتدی و غیر متخصص خودداری نمود.

نشانه های خرابی موتور چیست؟

لرزش داشتن خودرو

یکی از موارد عیب یابی موتور خودرو به لرزش داشتن ماشین علی رغم خاموش بودن موتور خودرو اختصاص پیدا می‌کند. به احتمال بسیار قوی بروز این مشکل به خرابی سنسور مپ MAP مربوط می شود. سنسور مپ معمولا در قسمت بعد از دریچه گاز قرار دارد. این سنسور ضمن متصل شدن به ECU، وظیفه گزارش کردن میزان هوای مکش شده به کامپیوتر خودرو را عهده دار می باشد.

خاموش شدن موتور در دور پایین

بروز مشکل در سنسور میل سوپاپ، یکی از دلایل ایجاد این مشکل به حساب می آید. علاوه بر این، ایراد پیدا کردن دریچه گاز و گیر کردن شافت استپر موتور، در ایجاد این مشکل تاثیرگذار هستند.

شنیدن صدای تق تق در خودرو

شنیدن صداهای مختلف مانند صدای تق تق، می تواند دال بر بروز مشکل در پیشرانه خودرو باشد. در بسیاری مواقع، منشا این صدا به خرابی میل لنگ، پیستون و یاتاقان مربوط می شود.

شنیدن صدای جیغ در هنگام خاموش شدن موتور

شنیدن این صدا، به ویژه در هنگام خاموش کردن خودرو، از خرابی و معیوب شدن تسمه تایم ناشی می شود. با تعویض تسمه تایم خودرو، به احتمال زیاد این مشکل برطرف می گردد.

استشمام بوی روغن یا بنزین در کابین خودرو

بوی بنزین و روغن در کابین، به دلیل نشت این دو مایع در محفظه موتور خودرو انتشار پیدا می کند. در صورت استشمام این بو، اقدامات لازم در جهت رفع مشکل را به عمل آورید. چرا که احتمال وارد شدن آسیب های بیشتر به موتور خودرو وجود دارد.

روشن شدن چراغ چک موتور

چراغ چک موتور (Check) از چراغ های اصلی قرار گرفته بر روی داشبورد خودرو می باشد. روشن شدن این چراغ وجود عیب و ایراد در موتور را به راننده گوشزد می کند. بنابراین، در صورت روشن شدن این چراغ، می‌بایست موتور خودرو توسط یک مکانیک باتجربه بررسی شود.

سروصدای زیاد موتور خودرو

ایجاد سروصدای زیاد از دیگر بخش های عیب یابی موتور خودرو است. تولید سروصدای زیاد از موتور خودرو، نشانه بروز مشکل جدی در پیشرانه می باشد. در مواقعی، علت بروز این صدا با آسیب دیدن پیستون مرتبط است. شنیدن صدای ساییدگی در هنگام تعویض دنده، به خرابی قطعات گیربکس ارتباط پیدا می کند.

خروج دود غیر معمول

خارج شدن دود غیر طبیعی مانند دود آبی یا سفید، نمایانگر بروز ایراد در موتور خودرو می باشد. دود آبی، به علت خارج شدن روغن از مسیر معین در موتور و سوختن آن با بنزین تولید می شود. عدم توجه به این دود می تواند منجر به سوختن واشر سرسیلندر شود. در مواقع، مخلوط شدن ضد یخ یا آب موجود در رادیاتور با بنزین، دود سفید از اگزوز خارج می شود.

مشاهده بیشتر

معرفی تعمیرگاه تخصصی اتوشناس

اتوشناس به تجربه بیش از 50 سال در بازار خودرو آماده ارائه بهترین و باکیفیت ترین سرویس تعمیرات برای خودروهای وارداتی و لوکس خارجی است .اتوشناس با پرسنل مکانیک متخصص و خبره در دقیق ترین حالت و سریع ترین زمان، مشکل خودروی شما را تشخیص داده و کوتاه ترین مسیر را برای تعمیر پیدا می‌کنند.

مزایای تعمیرگاه موتور و گیربکس اتوشناس

قیمت مناسب و حق انتخاب متنوع قطعات
تجهیزات روز و متخصصین مجرب
خدمات جامع و کامل خودرو
ضمانت خدمات و قطعات۶ ماهیا ۵ هزار کیلومتر

آخرین مطالب درمورد خدمات تعمیرگاهی

سایر مطالب
درخواست خدمات اورژانسی

حساب کاربری