اتوشناس
خانه تعمیرات موتور

تعمیر موتور خودرو

موتور خودرو به نوعی قلب تپنده خودرو محسوب می شود. بروز هرگونه عیب و ایراد در پیشرانه ضمن عدم تولید نیروی حرکتی، مانع از کارکرد بهینه خودرو می گردد. مشکلاتی از قبیل خام سوزی، ایراد کاتالیزور، عدم کارکرد دینام، سوختن واشر سرسیلندر، یاتاقان زدن و ... از مهم‌ترین بخش های تعمیرات موتور خودرو در اتوشناس می باشند که با جدیدترین دستگاه ها و حرفه ای ترین متخصصان انجام میشود که شامل ضمانت خدمات و قطعات به مدت 6 ماه یا 5000 کیلومتر (دو برابر نرخ مصوب اتحادیه)، یکی از مزایای برجسته تعمیر موتور خودرو در اتوشناس است.هم اکنون از فرم زیر می توانید نوبت خود را رزرو کنید.

مشاوره رایگان

رزرو نوبت

مزایا تعمیر موتور خودرو

تعمیر موتور خودروهای داخلی و چینی

اتوشناس با دو مرکز فعال تعمیرات تخصصی موتور خودرو هم از لحاظ مکانیکی و هم از لحاظ برقی توسط کادر حرفه ای در اتاق تعمیر موتور انجام می گردد.

تعمیر موتور انواع خودروهای وارداتی

اتوشناسمرکز تعمیر انواع خودروهای وارداتی و اتومبیل هایی از برندهای مختلف اروپایی، کره ای و ژاپنی است. این مرکز با توجه به برخورداری از کادری متخصص و کار آزموده، خدمات فنی و مهندسی مناسب و با کیفیتی در زمینه تعمیرات تخصصی خودرو هایی مانند بنز ، بی ام و، میتسوبیشی، مزدا، پورشه، کیا، هیوندا و … به مراجعین ارائه می دهد.

مهمترین مزیت تعمیر موتور خودرو

یکی از مزایای تعمیرات خودرو در اتوشناس ضمانت خمات و قطعات به مدت ۶ ماه یا ۵ هزار کیلومتر است که دو برابر مصوب اتحادیه می باشد.

پرداخت اعتباری

در راســتای طرحهــای حمایــت از مشــتریان اتوشــناس، مشــتریان گرامــی کــه از خدمــات تخــصصی تعمیرگاهــی اتوشــناس اســتفاده مینماینــد، میتواننــد بــا اســتفاده از طــرح پرداخــت اعتبــاری اتوشــناس کل مبلغ فاکتور و یا بخشی از آن را پس از گذشت ٣٠ روز از تاریخ صدور فاکتور پرداخت نمایند.

تعمیر انواع موتور خودرو در اتوشناس

بررسی، عیب یابی، تشخیص دقیق و رفع مشکلات موتور خودرو به صورت حرفه‌ای و تخصصی، از ارکان اصلی خودرو تلقی می گردد. از طرف دیگر، تعمیر و نگهداری، از پیش شرط های اصلی برای افزایش طول عمر و عملکرد خودرو می باشد. کارکرد صحیح و دقیق موتور از عامل‌های مهم در نگهداری خودرو به حساب می آید. عدم توجه به این موضوع زمینه مناسب برای تحمیل هزینه‌های گزاف و بعضا زیاد را به مصرف کننده فراهم می آورد.
موتور خودرو مجموعه‌ای از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی و منشا تولید کننده قدرت است. کارکرد این اجزا در کنار یکدیگر منجر به تولید قدرت و حرکت می شود. از آنجایی که بنزین، سوخت اصلی بسیاری از خودروها می‌باشد، در ساختار آنها از موتور احتراق داخلی استفاده می گردد. تبدیل انرژی شیمیایی سوخت به انرژی مکانیکی، از مهم ترین وظایف موتور احتراق داخلی به شمار می رود. در این مکانیزم انرژی شیمیایی سوخت، توسط فرآیند احتراق به انرژی حرارتی در داخل پیشرانه تبدیل می گردد. انرژی حرارتی افزایش دما و فشار گازهای داخل موتور را رقم می زند. این گاز به علت فشار زیاد منبسط شده و توسط اتصالات مکانیکی پیشرانه به یک حرکت دورانی تبدیل می گردد.
بروز اختلال در این فرآیند ضمن متوقف کردن حرکت، تعمیر موتور خودرو را اهمیت و ضرورت می بخشد. به منظور جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، مناسب است که این فرآیند توسط مراکز معتبر و تعمیرکاران حرفه‌ای و کاربلد انجام گیرد. ناگفته نماند که تعمیرات موتور خودرو از پر هزینه ترین بخش های تعمیر خودرو می باشد. به همین جهت، برای جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین، می بایست از تعمیر خودرو به دست افراد مبتدی و غیر متخصص خودداری نمود.

نشانه های خرابی موتور چیست؟

لرزش داشتن خودرو

یکی از موارد عیب یابی موتور خودرو به لرزش داشتن خودرو علی رغم خاموش بودن موتور خودرو اختصاص پیدا می‌کند. به احتمال بسیار قوی بروز این مشکل به خرابی سنسور مپ MAP مربوط می شود. سنسور مپ معمولا در قسمت بعد از دریچه گاز قرار دارد. این سنسور ضمن متصل شدن به ECU، وظیفه گزارش کردن میزان هوای مکش شده به کامپیوتر خودرو را عهده دار می باشد.

خاموش شدن موتور در دور پایین

بروز مشکل در سنسور میل سوپاپ، یکی از دلایل ایجاد این مشکل به حساب می آید. علاوه بر این، ایراد پیدا کردن دریچه گاز و گیر کردن شافت استپر موتور، در ایجاد این مشکل تاثیرگذار هستند.

شنیدن صدای تق تق در خودرو

شنیدن صداهای مختلف مانند صدای تق تق، می تواند دال بر بروز مشکل در پیشرانه خودرو باشد. در بسیاری مواقع، منشا این صدا به خرابی میل لنگ، پیستون و یاتاقان مربوط می شود.

شنیدن صدای جیغ در هنگام خاموش شدن موتور

شنیدن این صدا، به ویژه در هنگام خاموش کردن خودرو، از خرابی و معیوب شدن تسمه تایم ناشی می شود. با تعویض تسمه تایم خودرو، به احتمال زیاد این مشکل برطرف می گردد.

استشمام بوی روغن یا بنزین در کابین خودرو

بوی بنزین و روغن در کابین، به دلیل نشت این دو مایع در محفظه موتور خودرو انتشار پیدا می کند. در صورت استشمام این بو، اقدامات لازم در جهت رفع مشکل را به عمل آورید. چرا که احتمال وارد شدن آسیب های بیشتر به موتور خودرو وجود دارد.

روشن شدن چراغ چک موتور

چراغ چک موتور (Check) از چراغ های اصلی قرار گرفته بر روی داشبورد خودرو می باشد. روشن شدن این چراغ وجود عیب و ایراد در موتور را به راننده گوشزد می کند. بنابراین، در صورت روشن شدن این چراغ، می‌بایست موتور خودرو توسط یک مکانیک باتجربه بررسی شود.

سروصدای زیاد موتور خودرو

ایجاد سروصدای زیاد از دیگر بخش های عیب یابی موتور خودرو است. تولید سروصدای زیاد از موتور خودرو، نشانه بروز مشکل جدی در پیشرانه می باشد. در مواقعی، علت بروز این صدا با آسیب دیدن پیستون مرتبط است. شنیدن صدای ساییدگی در هنگام تعویض دنده، به خرابی قطعات گیربکس ارتباط پیدا می کند.

خروج دود غیر معمول

خارج شدن دود غیر طبیعی مانند دود آبی یا سفید، نمایانگر بروز ایراد در موتور خودرو می باشد. دود آبی، به علت خارج شدن روغن از مسیر معین در موتور و سوختن آن با بنزین تولید می شود. عدم توجه به این دود می تواند منجر به سوختن واشر سرسیلندر شود. در مواقع، مخلوط شدن ضد یخ یا آب موجود در رادیاتور با بنزین، دود سفید از اگزوز خارج می شود.

مشاهده بیشتر

معرفی تعمیرگاه تخصصی اتوشناس

اتوشناس به تجربه بیش از 50 سال در بازار خودرو آماده ارائه بهترین و باکیفیت ترین سرویس تعمیرات برای خودروهای وارداتی و لوکس خارجی است .اتوشناس با پرسنل مکانیک متخصص و خبره در دقیق ترین حالت و سریع ترین زمان، مشکل خودروی شما را تشخیص داده و کوتاه ترین مسیر را برای تعمیر پیدا می‌کنند.

مزایای تعمیرگاه تعمیر موتور اتوشناس

قیمت مناسب و حق انتخاب متنوع قطعات
تجهیزات روز و متخصصین مجرب
خدمات جامع و کامل خودرو
ضمانت خدمات و قطعات۶ ماه یا ۵ هزار کیلومتر

سوالات متداول تعمیر موتور خودرو

سایر سوالات متداول

هزینه تعمیر موتور خودرو چقدر است ؟

برآورد هزینه تعمیر موتور خودرو متاثر از عامل ها و فاکتورهای مختلفی محاسبه می گردد. قیمت تعمیرات موتور خودرو غالبا بر اساس تعرفه مشخص شده در مکانیکی ها و مراکز مجاز تعمیرات تعیین می شود. همچنین، متناسب با نوع و مدل خودرو، نوع ایراد و تعویض یا تعمیر قطعات فرسوده، این هزینه ها متفاوت می باشد. در ضمن، نرخ نامه تعمیرکاران خودرو به صورت مصوب و قانونی از سوی اتحادیه های مربوطه ، اوایل هر سال اعلام می گردد. بر مبنای این نرخ نامه کلیه مراکز تعمیرات خودرو دارای یک نرخ مصوب و مشخص شده هستند. در نرخ نامه مذکور قیمت کلیه خدمات متناسب با نوع خودرو، به صورت مجزا تعیین شده است. علاوه بر این خدمات اتوشناس شامل 5 هزار کیلومتر یا 6 ماه پارنتی قطعات و خدمات می باشد که دو برابر مصوب اتحادیه است.

بهترین مرکز تعمیر موتور خودرو در تهران کجاست؟

مجموعه اتوشناس، از مراکز معتبر و تخصصی تعمیر موتور خودرو در سطح استان تهران به شمار می رود. اتوشناس با تجربه افزون بر نیم قرن، آماده ارائه باکیفیت ترین و بهترین سرویس تعمیرات انواع خودروها به مشتریان می‌باشد. این مجموعه به لطف برخورداری از تعمیرکاران دوره دیده و متخصص، انواع خدمات تعمیرگاهی خودروهای داخلی و خارجی را به متقاضیان ارائه می نماید. خدمات تعمیرگاهی ارائه شده در این مرکز به همراه تجهیزات روز دنیا و با قیمت مناسب و طبق تعرفه مصوب اتحادیه صورت می گیرد.

آیا موتور خودرو من بعد از بازشدن و تعمیر به درد خواهد خورد؟

به درد نخوردن پیشرانه پس از تعمیر موتور خودرو از جمله نگرانی های عمده اکثر مالکان آن می باشد. در چنین شرایطی، دارندگان خودرو بر این باورند که پس از باز شدن موتور، دیگر امکان استفاده از خودرو برای آنها فراهم نمی باشد. ضمن خط بطلان کشیدن بر این تفکر، باید خاطر نشان نمود که تمامی موتورهای استفاده شده در خودروها توسط انسان مونتاژ می شوند. برای از بین رفتن این تفکر، تخصص و مهارت تعمیرکار، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به منظور تعمیر یک موتور معیوب، در ابتدا می بایست تمامی ایرادات آن به صورت دقیق شناسایی شوند. سپس فرآیند تعمیر یا تعویض موتور خودرو انجام گیرد. از طرف دیگر، برخی قطعات استفاده شده در داخل موتور مصرفی بوده و با گذشت زمان دچار فرسایش و استهلاک می شوند. در چنین شرایطی، به منظور مراقبت و نگهداری از خودرو، چاره ای به جز تعمیر موتور خودرو باقی نمی ماند. در این شرایط مراجعه به تعمیرکاران برجسته و متخصص، از راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات احتمالی می باشد.

مهم ترین مزایای تعمیر موتور خودرو در اتوشناس چگونه است؟

ضمانت خدمات و قطعات به مدت 6 ماه یا 5000 کیلومتر (دو برابر نرخ مصوب اتحادیه)، یکی از مزایای برجسته تعمیر موتور خودرو در اتوشناس است. از دیگر مزایای این مجموعه می توان به پرداخت اعتباری یکماه و رزرو مستقیم و آنلاین تعمیرگاه و ارائه خدمات کامل، جامع و تخصصی خودرو، اشاره نمود.

تعمیرگاه اتوشناس کجاست؟

تعمیرگاه اتوشناس درخیابان شریعتی قبل از سه راه معلم روبرو فروشگاه اتکا پلاک 602

اقدامات بعد از تعمیر موتور خودرو چیست؟

یکی از اقدامات مهم و موثر پس از تعمیر موتور خودرو به آب بندی اصولی موتور مربوط می شود. آب بندی صحیح موتور یا Engine، افزایش عمر مفید و بالای خودرو را تضمین می کند. برای عمل روان شدن قطعات خودرو، به ویژه پس از تعمیر موتور، بایستی از روغن های مرغوب و دارای ویسکوزیته (گرانروی) مناسب استفاده شود. مناسب است که در موتورهای تعمیر شده و در حال آب بندی، روغن و فیلتر (پس از پیمودن 1000 کیلومتر) تعویض شوند. شایان ذکر است که چک کردن سطح روغن موتور با گیج روغن، از دیگر اقدامات مناسب پس از تعمیرات موتور خودرو می باشد. با چک کردن مرتب سطح روغن توسط گیج، می توان از کاهش یا عدم کاهش میزان آن اطمینان حاصل نمود. کاهش سطح روغن ممکن است از روغن ریزی کاسه نمدها و واشرها ناشی شود. ضمنا، در مدت روان شدن قطعات داخلی موتور نباید به پیشرانه خودرو فشار اضافی و بیش از حد وارد گردد. این امر ضمن اختلال در فرآیند روانکاری قطعات، می تواند منجر به ایجاد شکستگی و ترک در اجزای داخلی موتور شود. بهتر است در کیلومترهای اول با دور پایین رانندگی نمایید. تر هوا اقدام کنید. افزایش کارایی خودرو و کاهش میزان مصرف سوخت، از مزایای تعویض فیلتر هوای خودرو قلمداد می‌گردد. در صورت رانندگی در محیط های دارای گردوغبار زیاد، باید فیلتر هوا به صورت مرتب تعویض گردد. سرویس سیستم خنک کننده و توجه به علائم هشدار دهنده، از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه محسوب می‌شود

دلایل تعمیر موتور خودرو چیست؟

  • نشت روغن از موتور
  • عدم تعویض روغن در بازه زمانی مشخص
  • عدم توجه به چراغ اخطار روغن
  • بی توجهی به سیستم خنک کننده
  • نفوذ بیش از حد آب به داخل پیشرانه

آخرین مطالب درمورد خدمات تعمیرگاهی

سایر مطالب
درخواست خدمات اورژانسی

حساب کاربری